PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10004643}

Dzienna zmiana

Day Shift
5,6 12 363
oceny
5,6 10 1 12363
4,7 3
oceny krytyków
Dzienna zmiana
powrót do forum filmu Dzienna zmiana

Kobieta zanim zacznie biegać, łamie szpilki. To dowodzi, że ktoś dobrze film przemyślał :)


Świetny klimacik, ogląda się z uśmiechem na ustach.


Lekki, ale dobrze zagrany, fajne aktorstwo, dobre żarty i ukłon od Snoop Doga do starego klasyka o wampirach. Kto oglądał, ten zrozumie końcówkę ;) 


Przyzwoite sceny walki. Dobry film. Dużo badziewia ostatnio widzialem, a ten jest naprawdę dobry!! 

Omnikoron

Pomysł na "Dzienną zmianę" jest strasznie głupi, ale film jakoś tam daje radę. Na plus sceny walki, nie są jakieś tam wielkie ale na pewno lepsze niż w Mortal Kombat (2021) czy Snake Eyes. Fajnie bawili się rolami Jamie Foxx i Dave Franco. Parę zabawnych scen, te rozwalanie wampirów. Pościg też daje radę. Choć jest też mnóstwo bzdur i głupot (ktoś policzył ile tam wampirów było w tym domu?). Kiepskie zakończenie, jak z tanich filmów przygodowych (znów jakaś świątynia). Na lato w sam raz, ale tylko na jeden raz.

patryks83

Lubię, kiedy reżyser zdaje sobie sprawę z "głupiego scenariusza" i podchodzi do tego tak jak w tej produkcji - czyli nie sili się na powagę, ale właśnie na luźne podejście. Nie ma nic gorszego, niż głupi scenariusz i próba zrobienia z tego poważnego filmu. Zgadzam się co do roli Deva Franco - również pozytywne, sporo zabawnych tekstów (- tylko nie rzygaj! - nie będę, połknąłem) i ogólnie, aktorzy spasowal do swoich ról.

Omnikoron

Nie będę się już nad tym filmem pastwił, ale weź sobie kiedyś taką szpilkę w rękę i spróbuj zgiąć - jeśli się zegnie (zależy od materiału) to tylko w jednym miejscu :D. Po złamaniu obcasów nawet łatwiej w takim bucie nogę skręcić niż z obcasami, więc chyba jednak niezbyt dobrze przemyślany. :P

chryssalid

Nie no ja się zgadzam nie mowie, ze to jest łatwe, czy że nie niemożliwe (nie mam nieludzkiej siły wampira) i zakładam, ze pewnie biega się w takim czymś fatalnie (i znowu nie wiem do końca bo wampirem nie jestem wiec nie mam jego zwinności ;) )

ALE!

Dobrze pamiętam, jak w jednym z Jurajskich Parków, Bryce Dallas Howard latała w szpilkach po dzungli ..... i uwaga, film ma większa ocenę niż "Dzienna zmiana".


(Ps: Latała - ona w tych szpilach jak gazela umykała przed dinozaurami!)  

Tak więc, pomimo umowności "Dziennej zmiany", fakt, ze reżyser potraktował film z przymrużeniem oka i całość jest zagrana Z PRZYMRUŻENIEM OKA, że nie zapomniał o takiej "pier...e" jak połamanie szpilek (zresztą kto to zauważy - nieliczni) - zasługuje imho na bardzo dobra ocenę :)

Omnikoron

Zgadza się - uciekanie, czy walka w tego typu obuwiu to fantastyka. Ale jest już całkiem sporo filmów, gdzie w takich sytuacjach laski po prostu zdejmują obuwie i to jest najrozsądniejsze wyjście (z drugiej strony przy szpilkach z reguły mamy do czynienia albo z gołą stopą, albo z rajstopami, więc zerowa ochrona dla stopy podczas biegania po nieprzyjaznym podłożu, więc też słabo).

Z ciekawostek - w Batmanie Dark Knight Rises jest scena, gdzie CatWoman walczy bodajże z jakimiś typami na dachu. W początkowym ujęciu podchodzi do nich w tych swoich kozakach na obcasie (nota bene bardzo efektownych - uwielbiam scenę, gdy wsiada na moto przekładając nogę przez kierownicę). Gdy jednak przyjrzeć się ujęciom podczas walki - ma na nogach zupełnie inne buty :D

chryssalid

Brawo za spostrzegawczość :)

I nie ukrywam, ze są pewne sceny, postacie (no np. właśnie Kobieta Kot) które aż się proszą o to, aby chodzić, biegać, skakać i walczyć właśnie w szpilkach.

Bo to po prostu pasuje do konwencji.

Cóż, filmy rządzą się swoimi prawami :)

chryssalid

Chyba nawet na oficjalnych zdjęciach widać tę zamianę, ale nie chce mi się weryfikować, czy to faktycznie niespójna scenografia, czy cała sekwencja była w tych butach (zerknij na obcas, a raczej jego brak - to samo było w scenach na dachu): https://i.ndtvimg.com/mt/movies/2012-07/anne-catwoman-men.jpg

chryssalid

W butach jest coś takiego jak stalka, w szpilkach jest ona metalowa i połączona ze szpilką, gdy złamiesz stalkę w bucie (a nie trzeba być wampirem, by to zrobić) chodzisz w złamanych obcasach jak w mniej wygodnych balerinkach.

magdaxd

Jeszcze zależy od rodzaju szpilki. W tych miękkich - ok. Ale jest też cała masa sztywnych modeli - nie wyobrażam sobie by to nawet było jakoś zbliżone do balerinek - pewnie w takiej ułamanej szpilce łatwiej sobie nogę skręcić, niż walcząc na obcasie ;-)

chryssalid

Z doświadczenia ci powiem, że nie. Szpilki są profilowane, nigdy nie chodziłeś w źle wyprofilowanym bucie? Czujesz na środku stopy lekki ucisk, ale jest to wygodniejsze niż szpilka. Ja łamałam stalki nawet w zimowych kozakach, nie jest to wcale trudne czy skomplikowane.

Omnikoron

Dzięki wam wszystkim sporo się dowiedziałem o szpilkach i o szpilkach w kinie. To jest to!!!

cheandler1111

xD Dobry to był wątek, nie zapomnę go nigdy ;)

ocenił(a) film na 5
Omnikoron

Zobaczyć Snoop Dogga w roli kowboja - bezcenne. Film nie jest poważny ale ogląda sie całkiem przyjemnie. Generalnie wszystko sprowadza się do sieczki wampirów co akurat najmniej mnie interesowało. Fabuła w pewnym momencie się kończy i jest już tylko akcja co jest nudne moim zdaniem. Tak więc mamy klasyczny scenariusz oparty na filmach tego typu - przygotowanie do akcji i akcja. Można obejżeć na odmóżdżenie.

Robson293

Tak Snoopdog to straszny leszcz w realu dlatego oglądając go jako badassa w filmie można nieźle się uśmiać. Ale tak duży poziom abstrakcji da się obejrzeć tylko jeden raz.

ocenił(a) film na 3
ChubakaCieLubi

Ta, bo akurat go dobrze znasz w realu.
W filmie nie był żadnym badassem (mimo że wszyscy go traktowali tak, jakby nim był). Był tylko gostkiem z gatlingiem... Nie miał nawet zdaje się żadnej efektownej walki wręcz, tylko strzelał (a to byle kto potrafił. No może poza tym kontrolerem...).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones