PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622028}

Niesamowity Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2
6,7 111 790
ocen
6,7 10 1 111790
6,9 15
ocen krytyków
Niesamowity Spider Man 2
powrót do forum filmu Niesamowity Spider-Man 2

Moim zdaniem seria Amazing była rewelacyjna.
Zmiana aktorów (głównie Petera) to był strzał w dziesiątke również zmiana dziewczyny pająka była dobrym posunięciem gdyż jak pewnie wszyscy zdążyli zauważyć MJ w starej trylogi była bezbarwna. Za to Gwen cały czas chce pomagac swojemu chłopakowi często narażając swoje życie ma swój charakter i gdy kończy liceum dostaje szanse studiowania w Angli i to Peter musi się jej podporządkować.
Co do fabuły to racja w drugiej odsłonie przedstawienie wrógów jest nieco chaotyczne. Nie ma to jak zakończyc serie w drugim filmie tym bardzie kończąc ten film tak jakby trzecia a nawet czwarta część była nieunikniona.Rozumiem że Sony się przestraszyło ową klęską zarobkową i postanowiła połączyć siły z Marvelem i też jest to oczywiste że musi być nowy film z nowymi aktorami i historią ale warto byłoby zakończyś serię Amazing na trylogi....

ocenił(a) film na 7
Matiq_17

Jestem zwolennikiem Raimiego ale fakt- zrobienie dwóch filmów i niekontynuowanie tego to głupota.Wole Tobeya jako Spideya ale Garfielda będzie mi brakowało. Wątek miłosny jest zrobiony rewelacyjnie .Co do wrogów - tasm ii bardzo przypomina sm iii . Chaos wszechobecny a tylko dwie postacie byly zrobione ok : electro i harry

ocenił(a) film na 9
dawid10809

też lubię raimiego i zgadzam się co do Twojego zdania na temat webba. gwen była ok, tak jak i harry, electro. mogę tylko przytaknąć każdemu słowu.

użytkownik usunięty
Matiq_17

No szkoda, że tylko dwie części.
Również liczyłem na trójkę a wręcz byłem zdziwiony jak się dowiedziałem, że jej nie nakręcą.

ocenił(a) film na 9

ja również.

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

to znaczy że film był klapą ? myślałam że sporo zarobił.

ocenił(a) film na 9
panna_x_filmweb

Film za dobrze sobie nie poradził ;/

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

no to dziwne gdzieś słyszałam ze to byl kasowy hit. może liczyli na jeszcze wiecej? z drugiej strony teraz mamy zalew filmów o superbohaterach, moze po prostu temat się już przejada powoli?

ocenił(a) film na 7
panna_x_filmweb

Też tak słyszałam, więc o co chodzi?

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

no głupio zrobili, urwali to wszystko w połowie- wątek harrry'ego, rhino, bez sensu

ocenił(a) film na 7
panna_x_filmweb

Pieniądze.

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

masz rację powinni dać porządne zakończenie serii

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

skoro film poniósł klęskę, to czemu wielu uważa że filmy Webba są lepsze? ciągle natykam się na wypowiedzi ze u Webba lepsze efekty, lepszy Peter( odtwórca roli i postać bliska komiksowej) i Gwen lepsza niż MJ. w takim razie czemu film nie odniósł sukcesu, wszystko wskazuje że powinien? słaba promocja? przesyt tematem? jak myślisz?

ocenił(a) film na 9
panna_x_filmweb

Ja natomiast ciągle natykam się na krytyczne oceny tego filmu.
A natomiast co do sukcesu film mało nie zarobił tylko miał duży budżet a działacze Sony chcieli żeby zwróciło się to z nawiązką

ocenił(a) film na 9
Matiq_17

no właśnie, ja słyszałam że dużo zarobił więc mnie szczerze zdziwił ten argument.

użytkownik usunięty
panna_x_filmweb

Trafiasz na same takie wypowiedzi bo w skali widzów filmów jesteś wśród małej grupy. Równie dobrze będzie tyle samo przeciwników co i zwolenników filmu po prostu zależy z jakimi grupami mamy styczność.
A co do boxoffice to myślę, że 700 mln $ przy budżecie 200 mln $ (jeśli ufać danym z Filmweb) to niezły kąsek, no chyba że porównywali się do trylogii Raimiego, która sprzedała się trochę lepiej...
Tak czy siak, myślę że wiele osób chętnie obejrzałoby trójkę.

ocenił(a) film na 8

Teraz wyszedł Homecoming coś tak strasznie średniego że Amazing jest o galaktykę świetnią lepszy tak jak i stara trylogia.

ocenił(a) film na 10
Matiq_17

Cóż , ja najbardziej żałuję tego że nie zobaczę raczej Felicity Jones jako Black Cat ale trudno sie mówi.

ocenił(a) film na 8
Raister

Dokładnie, trylogia to był strzał w dziesiątkę. Zwłaszcza że zapowiedzieli Sinister Six. W trzecim filmie widziałbym pojawienie się MJ, J.J. Jamesona i wspomnianą Black Cat z którą Peter połączył by siły przeciw wspomnianej 6tce, była by 3 godzinna miazga, ewentualnie zabieg jak w Harrym Potterze żeby ostatni film rozbić na 2 części. Może kiedyś Sony odkurzy ten pomysł. Bardzo by sobie tego życzył.

SCORPION60

Witam , ostatnio odświeżyłem sobie serie Amazing , i jako stary fan Pająka , muszę przyznać , że akurat ta seria jest mi najbliższa , ze względu na obsadę i przedstawienie Spidermana w sposób najbardziej zbliżony , jaki znamy z komiksów.
Niestety poza charyzmatycznymi rolami pierwszoplanowymi (czytaj. Spidey i Gwen) , to wątek fabularny kompletnie rozsypuje się w 2 części.

Co do rezygnacji z 3 części , to zdecydowały o tym 2 czynniki , a mianowicie :

1-Nie zadowalający BoxOffice , przez który Sony zwątpiła w dzieło Webba.

2-Konflikt z Andrew Garfieldem.
Konkretnie chodziło o to , że po 2 części , Garfield zaczął publicznie krytykowac twórców o zbyt duże dziury fabularne , usunięcie wielu scen z jego wydaniem itd.

Ale główną przyczyną zwolnienia Garfielda było to , iż ten nie stawił się na wielkiej galii Sony organizowanej w Rio , na której to zaplanowane było ogłoszenie Spidermana 3 , ale Garfield samemu prezesowi Sony powiedział , dzień wcześniej , że nie przyleci bo zle się czuje.
Działaczy Sony wkurzyło to tak bardzo , że ukarali Garfielda w najgorszy sposób i został po prostu zwolniony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones