PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475202}

Prawo zemsty

Law Abiding Citizen
7,8 214 509
ocen
7,8 10 1 214509
5,6 7
ocen krytyków
Prawo zemsty
powrót do forum filmu Prawo zemsty

Końcowy wynik bardzo naciągane 2.

Trochę (bardzo) zawiodłem się. Reżyser tak na chama próbował znaleźć sposób by prawnik wygrał. Jestem cholernie zawiedziony.

ocenił(a) film na 6
DeoThor

Ostrzegaj przed spoilerami. Nastepnym razem.

ocenił(a) film na 2
armarange

Uh, przepraszam..

ocenił(a) film na 6
DeoThor

Proszę. Idź i nie grzesz wiecej.

DeoThor

Dzięki za spoiler właśnie ściągam film :/. Powinni tu działać jacyś moderatorzy

ocenił(a) film na 2
Albi07

Wiedz, że gdybym mógł, to zmieniłbym mój post... Ale nie mogę :/

Przepraszam ponownie :(

ocenił(a) film na 7
DeoThor

DeoThor, nawet jak w Twoim mniemaniu, końcówka filmu była zła, widać nie zrozumiałeś filmu, to ocena nie jest adekwatna do tego co napisałeś tu. Dwójkę to można dać czemuś bez spójnej fabuły i z tragiczną grą aktorską, tu minimum ocena siedem powinna być od Ciebie...:-)

ocenił(a) film na 7
RafStefSzul1981

P.S. jak dla mnie to najciekawszy film sensacyjny ostatnich lat, nie pisze tego z przekąsem bo nie lubię typowych hollywoodzkich produkcji, ale tak po prostu jest. Być może "South Park" spowodował u Ciebie chwilowe zaćmienie umysłu?...:-(

ocenił(a) film na 2
RafStefSzul1981

" Być może "South Park" spowodował u Ciebie chwilowe zaćmienie umysłu?...:-("

Prawo zemsty obejrzałem co najmniej kilka miesięcy temu. South Park oglądam od ostatnich 2 tygodni.

Każdy ma prawo do swojej oceny. Mam już po prostu dosyć, że cokolwiek się stanie główny bohater i tak zatriumfuje. To już jest nudne. Jak mogłem nie zrozumieć filmu? Dzięki siłom wyższym (reżyser) bohater pokonał tego złego.

Jeżeli tobie to pasuje, to spoko ale nie próbuj dewaluować mojej opinii tylko dlatego, że się z nią nie zgadzasz. To jest niegodne inteligentnego człowieka.

ocenił(a) film na 7
DeoThor

Przewidywalny do bólu oraz temat wałkowany milion razy w kinie akcji, to nieudana podróba, notabene cenionego reżysera, jakim jest bez wątpienia Neil Jordan. Jego film "Odważna" to nieudolna podróbka "Życzenia śmierci" Michaela Winnera z Charlsem Bronsonem i tyle w temacie ode mnie...:-(

ocenił(a) film na 7
RafStefSzul1981

P.S. może po prostu nie znasz się na filmach sensacyjnych i tyle?...:O

ocenił(a) film na 9
RafStefSzul1981

Nie dupcz fleków że przewidywalny do końca bo jak go pierwszy raz oglądałem to myślałem ze Butller wydyma Foxa

ocenił(a) film na 7
DeoThor

Po pierwsze według mnie głównym bohaterem filmu był Clyde a nie Nick.
Po drugie nie dzięki siłom wyższym Nick pokonał Clyde'a. Jemu nie chodziło o to, żeby zabić Nicka, ale o to żeby mu coś udowodnić, żeby otworzyć mu oczy - było to jasno pokazane w filmie w tym co Clyde mówił do Nicka. Co by dało Clydowi wyrżnięcie wszystkich? Sam powiedział, że gdyby tylko o to mu chodziło mógł zabić Nicka i całą jego rodzinę już dawno, nie potrzebowałby na to 10 lat. Jemu chodziło o to, żeby coś udowodnić i żeby coś zmienić - Nick po takich przejściach na pewno zmienił swoje podejście o 180 stopni.
Także to nie żadne siły wyższe tylko sam Clyde wysłał Nickowi maila ze wskazówką gdzie szukać i to miał być test co z tym zrobi, czy przestanie w końcu paktować z mordercami. Życie Clyde'a bez żony i córki i tak dla niego nie miało już sensu, więc on chciał wypełnić swoją misję i umrzeć. Nie było jego celem wyrżnięcie wszystkich i jeszcze zwianie na Bahama, bo chyba tak to zrozumiałeś i stąd Twoje oburzenie.
Także podsumowując Twoje pytanie "Jak mogłem nie zrozumieć tego filmu" chyba jasno dowiodłeś, że jednak nie zrozumiałeś go ani trochę.... a to naprawdę nie jest szczególnie skomplikowany film.... Twoją ocenę 2 zaś pozostawię bez komentarza. Szkoda słów.

ocenił(a) film na 9
g_a_g_a

Najsensowniejszy wpis w tym wątku.
Dzięki :))

ocenił(a) film na 8
g_a_g_a

Zgadzam się. Ponadto, zauważcie, że polski tytuł nadany przez tłumacza już sugeruje widzowi, że chodziło o zemstę. Wygląda na to, że sam dystrybutor i tłumacz nie załapali o co tutaj chodzi. Widz = debil, któremu wystarczą fajerwerki i łubu-dubu. A może chodziło tylko o wyniki sprzedaży? Wg mnie, przyzwoite amerykańskie kino akcji z dobrym plot-twistem, jak na amerykańskie kino akcji. :)

ocenił(a) film na 6
g_a_g_a

No i to jest właśnie minus fabuły. Clyde zabija wszystkich dookoła Nicka (w sumie bogu ducha winnych ludzi), a jego - głównego winowajcę uwolnienia swojego oprawcy, zostawia przy życiu. Szkoda, że jeszcze tego ćpuna nie zostawił żywego, żeby się chłop nawrócił.
Poza tym film niezły, ale jak dla mnie, zemsta mogła się dokonać, a Clyde mógł ponieść normalną karę.

ocenił(a) film na 8
RafStefSzul1981

ej typie ale south park to ty szanuje

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
michnik6666

Jest taka opcja w komentarzu, która pozwala na poinformowanie o spoilerach i pokazuje się tylko tytuł, a treść jest ocenzurowana. Dzięki temu można się zorientować przed obejrzeniem filmu co myślą o nim inni żeby nie natrafić na bandę trolli, którzy masowo obniżają albo podwyższają ocenę na tej stronie. Ale co taki margines, który by tylko wszystkich obrażał może o tym wiedzieć. Mam nadzieję, że szybko ci ukrócą możliwość wypowiadania się na tym forum.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Albi07

O tak i taki użytkownik powinien dostać bana, który kradnie i chwali się tym publicznie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
F3NiKSMS

Gratulacja, właśnie zdobyłeś odznakę debila internetowego. idź pochwalić się matce, że spłodziła intelektualnego kartofla.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
DeoThor

Reżyser nie ma wpływu na treść historii, to Kurt Wimmer pisał scenariusz.

DeoThor

To prawda ... koncowka spartolona,az zal ;(

DeoThor

Przeczytawszy sporo komentarzy, jaka to końcówka była "tragiczna", i zobaczywszy, że filmowi zaniżyłeś ocenę aż o sześć oczek za nią, byłem nastawiony na najgorsze zakończenie filmu, jakie kiedykolwiek obejrzę - na bank jeszcze gorsze niż w "3:10 do Yumy".

Tymczasem zakończenie było neutralne, ani specjalnie dobre, ani nadzwyczaj złe. Nie wiem, o co się piczycie i ciskacie. Czego oczekiwaliście? Że wysadzi ten ratusz i na tym się zakończy film?

To jeden z najlepszych filmów, jakie obejrzałem (a obejrzałem blisko ich sześćset). Chyba muszę darować sobie czytanie jakichkolwiek komentarzy na temat filmu przed jego seansem, bo aż się boję, że kiedyś ominę jakiś rewelacyjny film przez takich hejterskich pseudokrytyków jak ty, którzy wypisują na filmwebie podobne bzdury.

ocenił(a) film na 2
DIOYY

Kiedy cały film jest dobry, na serio solidny, to jak to ująłeś "neutralne" zakończenie jest jak piącha w policzek.

Dla mnie zakończenie nie jest neutralne, a po prostu beznadziejnie złe w którym masz tylko jeden przekaz:

"dobro wygrywa, zło przegrywa".

----
A teraz, nie jestem pseudokrytykiem. Nie robię dogłębnej analizy filmu. To jest moja opinia. Przez to zakończenie zbrzydł mi cały film. Nie zgadzasz się? Spoko, rozumiem. Zgadzasz? Też fajnie. Ale szczerze, jak uważasz, że możesz z tego powodu mnie obrażać to wal się na ryj.

ocenił(a) film na 8
DeoThor

Jak dla mnie jedyna sluszna koncowka, bo jak sam bohater nie jednokrotnie w filmie mawial
"kazdy musi poniesc odpowiedzialnosc za swoje czyny" On sam za to odpowiedzial, a z kolei prawnik wkoncu zrozumial swoj blad
btw nie rozumiem po co wogole sie obrazacie - kazdy ma prawo ocenic film wedlug wlasnych upodoban
jednemu sie podoba, a drugiemu nie - proste kazdy ma inny gust

ocenił(a) film na 8
DeoThor

Ja uważam że było inaczej "system" czyli zło zwyciężyło nad dobrym panem mścicielem

ocenił(a) film na 8
DeoThor

Przecież ta końcówka to kwintesencja tego filmu...

DeoThor

Jedna z najgorszych i najbardziej mdłych końcówek jakie widziałem. Adwokat do końca grał cwaniaczka który nie zamierza przepraszać za to co zrobił, władze to samo, po prost ustawiają kolejnego psychola na równi z innymi nie zastanawiając się nad tym czy są temu winni czy nie.
Krótko mówiąc fajnie było ale się skończyło, za tydzień do sądu trafi kolejny pedofil morderca i puścimy go na wolność, taki morał z tego filmu płynie.

ocenił(a) film na 5
DeoThor

Zgadzam się z autorem postu w 100%.
Tak spier...nej końcówki filmu jeszcze w życiu nie widziałem.
2/3 mistrzostwo, a następnie czułem się jak bym siedział na seansie "M jak miłość". WTF.
Byłaby 9, a tak tylko 5.

ocenił(a) film na 9
DeoThor

Toć, richtich ta kuńcówa do żici !!!

ocenił(a) film na 9
DeoThor

JA TEŻ!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
DeoThor

Dokładnie - film mocne 8-9, ale końcówka na 5... Prokurator (i to czarny!) wygrywa nad mózgowcem... Dla mnie ten koniec to byłby super, jakby na końcu się okazało że Butler morduje żonę i córkę tego prokuratora. A tamten krzyczy - zakończenie jak w horrorze, ale wtedy byłaby 9. A tak to tylko 7...

DeoThor

"na chama"? nah... ty na serio wgl nic nie zrozumiałeś.

ocenił(a) film na 8
DeoThor

Jak dla mnie to główny bohater i tak wygrał. Po pierwsze, czarny staje na szczycie sądownictwa, ale już z poprawnym podejściem, a po drugie, biały spotyka się ze swoją córką i żoną po drugiej stronie mocy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones