Jamie Foxx

Eric Marlon Bishop

7,9
43 061 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jamie Foxx

Podczas antybiałego, rasistowskiego wydarzenia zdarzyła się kolejna okropna wypowiedź ze strony Jamie Foxx'a. Jago artysta roku podczas swego przemuwienia używa rasistowskiego komentarza "Czarni ludzie są najbardziej utalentowani" przy którym dostaje oklaski i aprobatę od kolorowych rasistów.

http://newsbusters.org/blogs/noel-sheppard/2013/02/08/jamie-foxx-black-people-ar e-most-talented-people-world#ixzz2KMA1FrFv

Sastra

Wkopał się i to ładnie! Nagrody za bardzo podniosły jego samoocenę

WeirdMindAlex

Nie wkopał się, a to dlatego, że jest w ameryce, która w dzisiejszych czasach jest antybiała. Ich motto: "tylko biały może być rasistą."

Sastra

Dobra spina. Czy tylko ja widze roznice miedzy nawolywaniem do nienawisci a duma z wlasnej rasy? Chichram sie

Sastra

Piękny cytat :') bo tyle w nim prawdy.

Sastra

Słownik se kup

SQNISGOOD

Sobie.

rock79

Zamierzone.

SQNISGOOD

Taaa...

Sastra

Dodając:
Jamie Foxx najprawdopodobniej tę nagrodę otrzymał z powody filmu "Django" w którym mordował białych ludzi. Temu aktorzynie podopał się film, a wiemu to z jego wypowiedzi "Kocham zabijać białych".

Sastra

skoro w nim zagrał to raczej normalne, że mu się podobał a tekst 'kocham zabijać białych" jest z filmu mam rozumieć....nie oglądałam go więc nie wiem co się w nim dzieje, ale wątpię by zagrał w nim tylko z racji bycia rasistą...a jeśli tak, trudno i biali i czarni nie są idealni a rasizm powinien nie istnieć tak samo jak chociażby homofobia

WeirdMindAlex

polecam "Django", świetna produkcja, oczywiście dla tych którzy lubią filmy Tarantina, bo ma specyficzny klimat. Oczywiście, że zacytowane zdanie padło w filmie :) oczywiście, że było na miejscu, bo film opowiada o rasizmie, czarnych niewolnikach i białych skurczybykach, a żeby było sprawiedliwie to i jeden czarny skurczybyk też się znalazł.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
TheAmazingPudding

Dokładnie. A spróbuj zwolnić z pracy leniwego czarnego - nikt nie powie, że się obijał, tylko że pracodawca rasista

oktagon32

Kilka lat temu pracowalem na budowie w Detroit,biali pracowali jak nalezy , a murzyni tylko wyczekiwali momentu kiedy szef budowy sobie pójdzie.Ciagle sie chwalili ze oszukuja system ,zasilek , praca na czarno i handel ziołem. W głowie takiego barana tylko dziwki,bryki i nowe jordany.Niewyksztalcony afroamerykanin to totalny idiota.

TheAmazingPudding

Jestem to sobie w stanie wyobrazić - kolega, wróg rasizmu, bardzo otwarty i tolerancyjny po roku w Stanach miał ochotę wstąpić do Ku Klux Klanu!

Sastra

REVERSE RACISISM

Sastra

Może ma racje. Przynajmniej zna się na ortografii.

Sastra

jaaa... rzeczywiście. Obejrzyj Django, sama dałabym mu nagrodę na tę rolę. Taka wypowiedź, jeśli jest przy odbiorze nagrody za rolę właśnie w "Django", to jest na miejscu, pasuje do konwencji produkcji i jest w tonie całego filmu.
No chyba, że jesteś zwykłym trollem, a ja tu niepotrzebnie piszę ;]

ezz

Akurat w Django zagrał bardzo przeciętnie. Samuel L. Jackson i DiCaprio zmietli go z ekranu.

rock79

I doktorek

rock79

najbardziej Samuel

oktagon32

Samuel był genialny ogólnie Foxx jest słabym aktorem.

maciej2801

Sama charakteryzacja Samuela była genialna

oktagon32

agra te ruchy cud miód malinka

maciej2801

Dokładnie:)

oktagon32

Śmiesznie to wyglądało, kiedy Samuel, jako niewolnik, wyzywał resztę niewolników od "czarnuchów" :)

czirne_87

Jak to mówią, chciał być bardziej biały niż biali:)

Sastra

Kolor skóry nie jest wyznaczniekiem Talentu, wystarczy się rozejrzeć by znaleźć mimo wszystko dużo więcej przykładow, gdzie Biali czy żółci również zapisali się w kartach historii jako niezwykle utalentowani. Nie lubię kiedy ludzie generalizuja, chociaż akurat ja często lubię mówić o moich rodakach jako ludziach niesłychanie odważnych i wytrzymałych patrząc na karty historii, ale czy to znaczy, że każdy z nas potrafiłby pójść ot tak by sabotażować armaty? ;)

Moai

Jakoś nie przypominam sobie słynnego czarnego naukowca lub malarza.

rock79

Jak poszukasz to znajdziesz naukowców, tak samo malarzy. Z łatwością jednak znajdziesz artystów muzycznych jak i działaczy społenczych (Malcolm X, Martin Luther King).
Moim postem zachęcam do patrzenia na człowieka indywidualnie niż poprzez pryzmat stereotypów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
HopaSiupa

Przytoczę postać wymienioną w samym Djangu: autor Trzech Muszkieterów.
PS Fajne zdjęcie i nick, trollu.

MJ_killer

Wg ciebie Dumas był naukowcem czy malarzem? A może jednym i drugim, trollu?

rock79

Z rasistami jak z dziecmi...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rock79

Nie Ty jeden... albo szachisty czy wynalazcy

Moai

Inne czasy bracie, inne czasy.

Sastra

@ Sastra - najpierw popracuj ze słownikiem a później udzielaj się społecznie w internecie. Poprawne używanie języka polskiego to tez wyraz szacunku do historii i dziedzictwa Narodu.

Sastra

Ale on trochę miał racje. Nie twierdził że czarni czy jakakolwiek rasa jest "rasą panów" która wszystko robi lepiej. Chodziło mu raczej o to że ich "konikiem" jest talent artystyczny.

Stawiałbym nacisk bardziej na wpływ kultury niż samej "rasy"(bo co to w sumie jest ta rasa), ale wiadomo, że niektóre cechy są dziedziczne jak np. MUZYKALNOŚĆ(jeżeli chodzi o czarnych to mają tu niezłą reprezentację: Louis Armstrong, Miles Davies, Chuck Berry, Ray Charles, B.B. King, Jimi Hendrix, Michael Jackson). Muzyka i taniec zawsze stanowiła bardzo ważny element w społecznościach afrykańskich. W USA czy koloniach potem śpiewali sobie pieśni pracy. Nie wyobrażam sobie śpiewających polaków przy wyrębie syberyjskiej tajgi.

Doszukiwałbym się powtarzalnych od pokoleń czynności w danej kulturze (dlatego będę się trzymał pojęcia "kultura", a nie "rasa"). Np. u Żydów- żyłka do pieniędzy stąd, że w średniowieczu papież zabronił katolikom lichwy, więc rynek bankowy był zmonopolizowany przez żydów na kilkaset lat, (a żyłka do prawa i duża dokładność z Prawa Mojżeszowego które długo przed skodyfikowaniem musieli ryć na pamięć). Myślę że to jak taka mała ewolucja- pewne czynności wchodzą w krew, po kilku pokoleniach.

Nam Polakom zostały pewne naleciałości po latach zaborów, okupacji i komuny. Zgłoszenie na policji, że sąsiad źle segreguje śmieci, jest u nas postrzegane jako donosicielstwo, a w Szwajcarii takie coś, to obowiązek wobec społeczności. Nie utożsamiamy się z naszym krajem i traktujemy nasze władze jak bandytów/najeźdźców/złodziei/zaborce. No i dużo narzekamy XD.

Nie chodzi o to, że jak jesteś Japończykiem to genialnie musisz grać Chopina i żaden biały ci nie dorówna, ale o to że na pewno więcej Japończykom niż białym przyjdzie łatwiej się tego nauczyć.

Twierdzić że wszyscy są równi to absurd bo przecież każdy jest inny- nie gorszy lub lepszy ale wyjątkowy i każdy ma swojego konika.

Lygrys

Zgadza się, że to żaden objaw rasizmu, ale wyobraź sobie, że na jakimś festiwalu, biały aktor mówi: "biali ludzie są najbardziej utalentowani". Zostałby tam chyba rozszarpany.

maciekges

Amen

maciekges

I miałby już po karierze. A powiedz: Polacy mordowali Żydów - dostaniesz nagrodę, kochają Cię w Holywood a powiedz: Żydzi mordowali Polaków (fakty historyczne) - jesteś skończony z łatka antysemity

Lygrys

Podoba mi się bardzo taki tok rozumowania. Pozdrawiam.

Sastra

Jamie ma racje.

Slowianin

No... i dlatego Afryka podbiła Europę a nie odwrotnie.

Sastra

hah przypomniałeś mi film zwierzak jak to czarny powiedział że on zabił krowy to wszyscy poszli w swoją stronę :-)

Sastra

Ależ czarni są najbardziej utalentowaną rasą.
Mają niebywały talent do pobierania zasiłków,kradzieży i napadów.Także dżejmi miał rację.
A jak ktoś chce sprawdzić prawdziwość moich słów to niech zobaczy ilu murzynów siedzi w pace w stanach a ilu białych i jaki % przestępstw jest przez nich popełniany.
o tym ilu pracuje normalnie to nawet się wspominać nie chce.

Xzarr

Największym ich talentem jest śpiew, takiego głosu nie posiada żaden biały i żaden nie będzie go posiadać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones